Декоративне освітлення: нові технології краси

Світло в будинку потрібне не тільки для того, щоб розрізняти предмети. Його значення в дизайні інтер'єру складно переоцінити. Освітлення формує простір, створює настрій, від нього залежить образ будинку. І, нарешті, світло прикрашає. Останнім часом в освітлювальному дизайні використовують такі прийоми та матеріали, які здатні перетворити звичайну стелю в зоряне небо, а вітальню — у залу казкового палацу.

 

Декоративна підсвітка прийшла в квартири з рекламних вивісок. Різнокольорові вогники закликають клієнтів у бари та ресторани і створюють святковий настрій у домі. Найпопулярніші на сьогоднішній день техніки декоративного підсвічування — неонова і світлодіодна.

 

Підсвітка у кімнату

100 кольорів світла

 

Декоративна неонова підсвітка прийшла в житлові інтер'єри в середині 1990-х років. Досі неон частіше використовують у магазинах, ресторанах, кафе і виставкових центрах, але завдяки його практичності та різноманітності усе частіше застосовують у внутрішньому і зовнішньому освітленні житлових будинків.

 

Головна перевага неонових ламп — невеликий розмір, від 10 до 18 мм. Завдяки цій особливості підсвітку можна монтувати за карнизами, у нішах, уздовж плінтуса і в інших важкодоступних місцях. Таке світло спокійне і ненав'язливе, причому чим більший діаметр лампи, тим м'якше освітлення — воно виходить буквально нізвідки, так як його джерело приховане від очей. Неонові трубки закладають у спеціальні ніші впритул один до одного. Від їх розташування залежить рівномірність освітлення, тому встановлення неонової конструкції краще доручити професіоналові.

 

Неонові лампи — справжня знахідка для дизайнера-фантазера, адже вони мають найширшу гаму світіння — понад 100 відтінків. Грамотно поєднуючи тони, можна створювати в приміщенні справжні світлові картини. Але найчастіше неон використовують для підсвічування стелі та ніш, нарівні з люмінесцентними і світлодіодними джерелами світла. Але більшість дизайнерів сходяться на думці, що неонові лампи для декоративної підсвітки найбільш прийнятні, оскільки не створюють мерехтіння і світло виходить рівним і затишним. Дуже оригінально виглядає неонове підсвічування скляної підлоги — лампи закладають на невеликій глибині. Бажано перевірити працездатність системи до того, як її закриють склом, адже подальший доступ до світильників буде утруднений.

 

Підсвітка декоративна

Також незвично виглядає спосіб освітлення меблів, який дизайнери називають контражур. Неонові трубки встановлюються між тильною стороною шафи і стіною, вони створюють ефект невагомості: меблі ніби висять у повітрі. Не менш популярна і підсвітка барних стійок, яку домашні інтер'єри запозичили в ресторанів. Неонові лампи підійдуть для будь-якого інтер'єру, до того ж вони економні.

 

Такі різні світлодіоди

 

Кольорова підсвітка

Це джерело світла часто називають «новий неон». Світлодіодні світильники мають майже всі переваги неонових, до того ж вони вологостійкі, тому їх часто застосовують у ванних кімнатах, басейнах, саунах. Світлодіоди є найменшими джерелами світла, вони різноманітні за формою, мають насичені колірні відтінки — так само, як і неон.

 

Світлодіодні світильники можуть бути гнучкими. Саме тому деякі з них отримали назву «гнучкий неон». Пластичний шнур зі світлодіодів, які поміщені в напівпрозорий пластиковий корпус, можна згинати, відрізати, закручувати в різноманітні форми. Це дозволяє дизайнерам створювати на підлозі або стелі справжні світлові малюнки та застосовувати підсвітку в складних нерівних конструкціях, де неонові лампи встановити неможливо. «Гнучкий неон» на відміну від просто неону легкий у монтажі, тому його часто використовують для підсвітки сходів та інших місць у будинку, де необхідне багаторівневе освітлення. Єдиний недолік — колірний діапазон, усього лише сім відтінків.

 

Останнім часом велику популярність набирає система світлодіодів під назвою «зоряне небо». Вона дозволяє перетворити стелю в карту мерехтливих сузір'їв і комет. Це складна система взаємодії волоконно-оптичних ниток і світлогенератора, від якого виводять світловоди. Таку конструкцію застосовують у підвісних стелях. Залежно від програм, які є в блоці управління, «небо» може мерехтіти, переливатися різними кольорами і навіть влаштовувати зорепад. Цей дизайнерський прийом доречний скрізь — і у вітальні, і у спальні, і у ванній кімнаті. «Зоряне небо» добре поєднується зі східним інтер'єром. А останнім часом його часто встановлюють у дитячих кімнатах. До недоліків конструкції можна віднести високу вартість.

 

Технології не стоять на місці, із кожним роком освітлювальні прилади вдосконалюють, вони стають різноманітнішими. За їх допомогою можна перетворити навіть простий інтер'єр у витвір мистецтва. Усе що потрібно для цього — фантазія і сміливість.

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.